Piráti a Strana zelených – Krajské volby 2016, Královéhradecký kraj

8. Sofia Hladíková

(členka SZ, nominována SZ), Dvůr Králové nad Labem, ředitelka ZŠ a MŠ Kocbeře
Sofia Hladíková

narozena 29.6.1962

Vystudovala jsem učitelství pro 1.stupeň ZŠ , celý život učím a mnoho let působím jako ředitelka málotřídní školy. Školství a venkov jsou také moje celoživotní témata – a jejich uchopením mi je nejbližší právě SZ, jíž jsme dlouholetou členkou. Celý život se snažím vidět dál, než za dveře své školy, a proto se zapojuji do plánů a diskusí týkajících se školství a propojováním školy s reálným životem. To vše bych ráda zúročila i ve svém dalším působení.

Komunitní rozměr fungování obcí považuji za velmi důležitý a podstatný pro jejich život - je důležité, aby lidé měli možnost ovlivňovat rozhodování o místě, kde žijí. A to platí o udržitelném životě obcí i péči o životní prostředí v souladu se životem a potřebami obyvatel.

Jsem hrdou babičkou a chci, aby se rodinám v našem kraji dobře žilo. Podporu potřebují nejen rodiny s dětmi, ale i širší rodiny všech věkových kategorií včetně seniorů.

Můj otec je potomkem řeckých emigrantů, kteří dostali šanci prožít v našem kraji spokojený život, a tato skutečnost ovlivňuje moje vnímání světa a společnosti. I mezi námi jsou a budou lidé, kteří v určité životní etapě potřebují pomoc a já chci této problematice věnovat pozornost.


Piráti a Strana zelených