Piráti a Strana zelených – Krajské volby 2016, Královéhradecký kraj

25. Otakar Petr

(člen Pirátů, nominován Piráty), Hradec Králové, podnikatel ve službách
Otakar Petr

K transparentnímu fungování státní správy a komunikaci s občany je nutné, aby všichni občané bez rozdílu měli přístup a hlavně věděli, kde hledat relevantní informace a zdroje, které se jich bezprostředné týkají.

Bohužel, mnohá média zkreslují zásadní informace. Částečně se tak děje na objednávku zajmových skupin s velkým vlivem a lobby v politice a byznysu. Takovýmto chováním matou velkou část veřejnosti, která nemá možnost nebo neví, jak se k těmto informacím dostat a pošlapavají tak zakladní demokratickou hodnotu na svobodný přístup k informacím.

Ne každý z nás má příležitost, ať už na základě zkušeností, možností a hlavně znalostí se RYCHLE a EFEKTIVNĚ dostat k té správné informaci.

Snahou nejen Pirátů a podobně smyšlejících na lokální úrovni by mělo být:

  • Přiblížit snadné a dostupné vzdělávání a proškolování všech občanů, kteří mají zájem o spolehlivé informace (v místě bydliště).
  • Ve spolupráci nejen s evropským uskupením koncentrovat část dotací na bezplatné vzdělávání v počítačové a informační gramotnosti.
  • Posilovat páteřní systém školství a poskytnout pedagogickým a vzdělavacím pracovníkům dostatečnou podporu při výuce informační gramotnosti.

Tyto kroky mohou zároveň výrazně omezit mezigenerační rozdíly a lépe všechny "propojit".


Piráti a Strana zelených