Piráti a Strana zelených – Krajské volby 2016, Královéhradecký kraj

21. Jarmila Jemelíková

(bez politické příslušnosti, nominována Piráty), Libošovice, provozovatelka ekofarmy - agroturistika
Jarmila Jemelíková

Narodila jsem se v Prostějově v roce 1965. V r.1991 jsme po rodičích manžela dostali v restituci zpět statek a zemědlskou půdu v Ohnišťanech u Nového Bydžova, kde jsme hospodařili do roku 2008, kdy jsme se přestěhovali do Rytířovy Lhoty, části Libošovice nedaleko Sobotky na Jičínsku. Od roku 1996 hospodaříme dle zásad ekologického zemědělství a v tomto hospodaření pokračujeme i v našem novém domově, uprostřed CHKO Český ráj. S manželem Vladimírem zde od roku 2008 provozujeme a zároveň zvelebujeme a rozšiřujeme ekofarmu, kde zájemcům o agroturistiku nabízíme ubytování, ale postupně i rozšiřujeme nabídku o prodej vlastních zemědělských produktů a potravinářských výrobků z ekofarmy - zelenina, vejce, ovčí sýr, ovoce, mošty. Chováme zde ovce, krávu, koně, drůbež a včely, na pozemcích máme jabloňový sad a pastviny. Do rodinného penzionu dnes jezdí hosté doslova z celého světa.

Vystudovala jsem střední zemědělskou školu, absolvovala několik kurzů s různým zaměřením ( např. výroba sýrů, ovocný strom v krajině, rekondiční masáže). Několik let také pracuji pro Českou pojišťovnu, a.s. jako výhradní pojišťovací agent.

K osobním zálibám patří vedle získávání a aplikování poznatků v oblasti alternativního a bio zemědělství též včelařství a z kultury pak aktivní členství v pěveckém sboru Bona vita v Hořicích. Vztah ke zvířatům vyústil v členství v radě Královéhradeckého sdružení Svazu chovatelů ovcí a koz. Také jsem členem dobrovolných hasičů v Rytířově Lhotě.

Jsem vdaná, vychovali jsme 3 děti a v současné době se těšíme z prvního vnoučka.


Piráti a Strana zelených