Piráti a Strana zelených – Krajské volby 2016, Královéhradecký kraj

Aktuality

Poděkování voličům

20. 11. 2016

Drahé voličky, vážení voliči,

s odstupem bychom vám chtěli ještě jednou poděkovat za vaše hlasy. Ty nakonec stačily k zisku 5,27 % hlasů a dvěma mandátům. Symbolicky místa získal jeden Zelený a jeden Pirát, tedy Martinové Hanousek a Jiránek. 

logo koalice malé

Kdybychom vám měli přiblížit atmosféru při čekání na výsledky, bylo to takové velké tání. Nejdřív jsme byli napjatí, ale postupem času převážil optimismus. A bylo to spíš těmi preferencemi, než gulášem a Rychnovskou kněžnou.

K povolebnímu vyjednávání: byli jsme připraveni jednat se všemi kromě komunistů a SPD. Na vzniku protibabišovské koalice jsme se nepodíleli a ani jsme do ní nebyli přizváni, ale s tím, že naše úloha bude po těchto volbách spíše opoziční, jsme tak nějak počítali.

Jsme teprve na začátku a ze všeho nejvíc bude teď záležet na tom, jak naši čerství zastupitelé a členové komisí a výborů své role zvládnou. I tak nám už ale dosavadní koaliční spolupráce stihla ukázat, že se na řadě témat shodneme. A o těch problematických dovedeme aspoň rozumně diskutovat, což je stejně důležité.

O dalším vývoji vás budeme informovat. Ještě jednou díky.

Autor: Daniel Rufer

Štítky: #

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.


Piráti a Strana zelených