Piráti a Strana zelených – Krajské volby 2016, Královéhradecký kraj

Aktuality

Kraj aktivních lidí

29. 09. 2016

Malé obce se vylidňují, velkoměsta a korporace rostou.
Nedopusťme to.
I na krajské úrovni se dá tomuto zhoubnému trendu čelit.

Ing. Roman Kučera

Když jsem byl dítě, bylo složité si pořídit auto. Nestačilo jen mít peníze. Pamatuji si, že na auta se dělaly záznamy, čekací doba na škodovku byla i víc než rok. A kdo měl dobré známé, snažil se sehnat škodovku z Kvasin, ne z Mladé Boleslavi. Šla taková pověst, že ty kvasinské jsou kvalitnější, v mé rodné Jihlavě se tomu věřilo. 
Později jsem se přiženil na Hradecko a poznal zdejší pracovité a podnikavé lidi. Kraj je na třetím místě v počtu drobných živnostníků a i díky tomu má nízkou nezaměstnanost. Stát znovu ovládá estébácké myšlení a hází aktivním lidem klacky pod nohy, seč může. Malé obce se vylidňují, velkoměsta a korporace rostou. Nedopusťme to. I na krajské úrovni se dá tomuto zhoubnému trendu čelit.
Sjezdil jsem celý kraj, abych nafotil obrázky pro tyto noviny, a mám s čím srovnávat. Obyvatelé hradeckého kraje mají být na co hrdí. Jinde mají horší silnice, horší dostupnost všeho možného i horší životní prostředí. To však neznamená, že není co zlepšovat. Stačí být v kontaktu s lidmi a snažit se jim naslouchat. Na Hradecku je to o to snazší, že se lidé nebojí na nedostatky poukazovat.

Autor: Roman Kučera

Štítky: #volební noviny

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.


Piráti a Strana zelených